Sady pro výšivku s krajinky -9% - 

Příslušenství pro výšivku

Příslušenství a materiály pro výšivku, příslušenství pro háčkování, nástroje na šití, materiály pro tvoření šperků a také mnoho dalších technik s obrovským výběrem. Naše internetová passementerie nabízí příslušenství pro výšivku pro náročné: vyšívací rámečky, mulinky, nitě, jehly pro výšivku, kanavy, korálky, stužky, ubrusy, ubrousky, povlaky na polštář a pohlednice, na kterých můžete vytvořit různé výšivky.

Subcategories
Zobrazeno 1 – 24 z 1189 položek
Novinky

PRYM 611 915
Skladem

Mini žehlička vysoké kvality a v ergonomickém tvaru. Žehlící plocha je opatřena nepřiléhavou vrstvou. Nahřívá se během 1 minuty. Bezstupňová regulace teploty od 60°C do 230°C na bavlnu, len, vlnu, hedvábí a syntetický materiál. Funkce páry a nádobka na vodu o objemu 40 ml vystačí na vyžehlení několika věcí. Je vhodná také jako malá turistická žehlička.

Zobrazeno 1 – 24 z 1189 položek

Jak vybrat ucho jehly, přes které je možné přejít?

Obdržením první sady pro výšivku je spojeno (pro některé vystrašené) nastává chvíle, kdy je potřeba vybrat sadu jehel. Jehla pro výšivku, je podmínkou, pro začátek dobrodružství s ruční prací, avšak hodně osob má s tímto nemalý problém. Motivaci je samotná myšlenka o tom, kolik věcí a případných dárků vyjde spod vlastních rukou, a to při užití té správné jehly. Je hodně druhů a velikostí jehel. Sami se však přesvědčíte, jak jednoduchý je výběr té správné jehly. Kupování celých kompletů jehel není nutné, snad jen pro hodně pokročilé je to nutnost při tvoření komplikované výšivky za použitím různých technik. Na našem internetovém obchodě jsou v nabídce i jednotlivé jehly o různé velikosti, které jsou vhodné při užití výšivky na kanavě nebo Aidě. Pro křížkovou výšivku doporučujeme jehly DMC, jsou přibaleny k sadě (u DMC jsou i komplety mulinek pro vzory nebo jednotlivé motouzy mulinek různých barev). Je možné koupit jednotlivé kusy jehel o různé velikosti a vybrat si vhodnou pro daný druh výšivky. Mnoho těchto jehel má tupý konec, ale to je záměrně. Je to právě vhodné a bezpečné pro někoho s jemnými prstíky. Mimo to někteří nejsou zvyklí na užívání náprstku. Jehly pro klasické vyšívání DMC budou ideální pro všechny ploché a křížkové výšivky, které mají rovné stehy tzv. backstitche. Jestli si chcete ulehčit výběr a naráz si koupit celou sadu, pak doporučujeme komplet jehel pro výšivku a šití s navlékačem nití.

Aby přesnosti bylo za dost

Jestliže Vaše sade je už kompletní, co se týče jehel pro křížkovou, plochou nebo korálkovou výšivku, pak si můžete doplnit svůj organizer o navlékač niti. Ten není až tak potřebný, ale pro většinu bude velice vhodný a jednoduší v používání. Je možné ho doporučit starším lidem, jestliže si nechtějí namáhat zrak, hledat brýle nebo volat s prosbou o pomoc vnoučata. Přesnost a méně ztraceného času je zaručené. Někdy je lepší koupit takovou šikovnou věcičku a míň se rozčilovat. Pro navlékač pro jehly DMC a již zmíněné jehly se skvělé hodí elegantní jehelník, který je také v naši nabídce na internetovém obchodě. Cokoliv si vyberete se bude určitě skvělé hodit při šití a vyšívaní dalších mistrovských děl umění během dlouhých hodin, dnů, měsíců…

Jehla, nitě.. a co dál?

Jestliže už vlastníce potřebná příslušenství, máte už dosaženo právě půlky úspěchu. Stačí si už jenom koupit jednu ze sad pro vyšívání, vyšívací sady s potiskemvyšívací sady s pozadím   nebo si vytvořit vlastní vzor, a pustit se do toho! Není důležité, co vložíte na jehlu - mulinku nebo vlnu - můžete vyšít hodně krásných věcí. Prohlédněte si naše stránky a přesvědčte se, že majíc jen jehlu pro výšivku a navlékač pro jehly, můžete vytvořit polštářky, obrázky, záložky, ubrousky, čepice, baňky na stromeček... Jakmile si vyberete druh výšivky, uvidíte, co je možné vytvořit a to platí i pro začátečníky!

"První pomoc" při vyšívání

Rám-tamborek dřevěný rámeček to jsou věci, o kterých určitě přemýšlíte už před začátkem práce nebo ihned po dokončení výšivky. Jsou to univerzální příslušenství usnadňující tvorbu ojedinělých uměleckých děl a vzorů, ale jsou tako ozdobné a nadávají charakter. Opravdu, nejsou nezbytné, ale jsou velice užitečné a doplňuji tak sbírku příslušenství pro výšivku. Takto bude každá výšivka vypadat velice profesionálně. Výběr rám-tamborků, rámů a také věšáčku může být velice příjemný. Aby nebyl příliš složitý, pak se na ně podívejte ještě před nákupem a vyberte ten nejvhodnější pro Váš obrázek. Na výběr máte rámek-tamborek oválný, čtvercový, malý nebo velký, a nebo některý z dřevěných věšáčků nebo kovových věšáčků. Cokoliv si vyberete, úspěch je zaručený nebo raději "vyšívaný"!

Rám-tamborek - kruh na vyšívání - jsou rozdíly?

Každý pokročilý ve vyšívání určitě už slyšel o vyšívacím kruhu. Pro začínající svoje dobrodružství s ruční prací, to je kolečko, na které se natahuje látka. Díky tomu si vyšijete krásné vzory při užití jehly. Kruhy jsou nabízený v různých rozměrech, nejčastěji jsou dřevěné. Tento druh příslušenství může být doplněný o speciální držák. Jestli hledáte něco jiného, ale podobného jak kruh, na který si natáhnete výšivku, pak si můžete vybrat speciální stojan. Tento předmět nejen, že udrží látku, ale také umožní obouručné vyšívání.
Jestli však chcete něco podobného vyšívacímu kruhu, a přitom nejste nadšenci pro kupování rámů, pak rám-tamborek bude pro Vás ideální! Tato věcička je jen klasický vyšívací tvar, ale navíc má ozdobný kovový háček na zavěšení a obsahuje už i dřevěný rámeček. V naší nabídce máme jak kruhové rám-tamborky, tak i velice módní čtvercový, který se krásně hodí k moderním, klasickým a tradičním interiérům.

Poklady na mapě příslušenství

Jestliže máte trochu více času nebo Vaše představa o vzhledu výšivky je více náročná, pak místo rám-tamborku se Vám bude hodit klasický dřevěný rám. Námi nabízené rámy jsou v různých velikostech. Můžou být čtvercové, obdélníkové, více nebo méně dlouhé nebo také doplněné o elegantní passe-partout. Také pro Vás máme rám klasický, černobílý, také doplněné o passe-partout, v barvě levandule, béžové nebo šedé. Tyto barvy obohatí vyšívací rám a přidají výšivce volnosti.
Jestli se Vám dřevěný rám nehodí a obáváte se jak to celé bude vypadat, máte ještě na výběr dřevěný nebo kovový věšáček. Dřevěný věšáček je jemný a má více zaoblenější tvary, a díky tomu se skvělé hodí do interiéru dřevěných domků nebo skandinávských interiéru. Tyto doplňky jsou tak trošku navíc, ale často jsou jedinou volbou, aby bylo možné umělecké dílo někde pověsit. Také doplňují celý obrázek a vypadá to opravdu skvělé.

Plastové a papírové motouzy, jaké jen si budete přát

Jestli znáte motouzy, pak určitě víte, jak velice ulehčují každou práci při vyšívání. Pro začátečníky - namotávatka mají daný tvar, jsou podobné hřibu nebo čince. Možná, že jste to ještě neviděli, ale je to velice populární mezi všemi milovníky ručních prací. V nabídce jsou nejčastěji plastové motouzy, které jsou různě průhledné. Většina motouzu má na hoře dírku, kterou můžete použít při spojení do kolečka motouzů. Jestli jste zaměřeni na ekologii, pak tu máme plastové namotávatky a papírové namotávatky DMC, které jsou skvělou alternativou k těm umělým. Jsou také levnější a dokonce si je můžete vyrobit sami doma, a pak můžete mít různé tvary i barvy. Více pevnější jsou podobně ekologické lepenkové motouzy, které jsou také k mání na našem internetovém obchodě. Bude se Vám hodit již dříve zmiňované kolečko, sloužící pro spojení motouzů, je to další krok, aby byl organizér nití úplně kompletní. Díky těmto kovovým obručím různého průměru, se Vám už nikdy neztratí ani jeden motouz.

Krabička na cestu

Co ještě dalšího by měl mít profesionální nadšenec do vyšívání? Určitě organizér na prácičku a také již zmíněný organizér niti. Nejčastěji to jsou plastové taštičky, boxy a karty, na kterých je možné umístit konkrétní počet niti různých barev. Jestli potřebujete něco, co se dá zavřít, pak je potřeba krabička na mulinky DMC. Tyto skříňky jsou hodně zručné, když si svoji sadu potřebujete vzít na cestu nebo zabalit do dárkového papíru. Krabička na mulinky je hodně všestranná pro využití - má hodně přehrádek a jen na Vás záleží, jak si zorganizujete svoji práci a uložíte tak svoje nitě. Jedná naše sada je výjimečná, protože je tady spojení užitečné s požitečným neboli krabička na mulinky s navíječkou pro mulinky. Navíječku si můžete zakoupit samozřejmě i zvlášť. Není důležité, jak si ji opatříte, ale navíječka na mulinky je nezbytná, jestliže Vaše prsty jsou už unavené a ještě musíte vytřídit svoje nitě. Navíječka jde ruku v ruce s motouzy, protože je přizpůsobená jejich tvarům. Všechno to Vám pomůže při úklidu místa práce a při přípravě na pokračování ve vyšívání a šití.

Organizér nití - první pomoc pro každého kouzelníka mulinky

Při práci s mulinkou a nitěmi v průběhu šití a vyšívání určitě budete potřebovat místečko, kde si svoje příslušenství pro ruční práce můžete uchovávat. Váš stůl může být pokrytý vrstvou nití, ale takový jako "organizér na nitě" se může snadno zaplést a poničit. Vyplatí se pořídit si krabičku a přehrádky na mulinku, ale to není vše. Způsobu na jejich uchování je hodně, možná více než druhů vyšívání, ale důležité je, aby jak začátečníci tak pokročili ve vyšívání efektivně uchovávali svoje příslušenství. Mějte svoji krabičku na mulinky, jako "lékárničku první pomoci", protože nikdy nemůžete vědět, zda náhle nebudete potřebovat konkrétní mulinku pro tvoření další výšivky. Pro ty kteří se ještě nedali přesvědčit, pak organizér práce hodně ulehčí a zorganizuje práci. Také bude o hodně snadnější práce, když veškeré příslušenství bude v pořádku a budete si jej mohli vzít kamkoli jenom kreativní duše zatouží!

Návrat ke klasice

Počet příslušenství pro ruční práce může být pro někoho až nad hlavu. A tak, pokud si s tím nevíte rady, tak si pořiďte přívětivé, klasické a jednoduché v užívání špachtličku na mulinku. Špachtličky mají zvláštní tvar, jsou podélné. Na našem internetovém obchodě si koupíte něco podobného s plastu, a navíc je tam místečko, na který je možné umístit nálepku s číslem barvy. Špachtličky na mulinku, je určitě nejvíce klasický způsob pro uchovávaní nití. Všechny je můžete vložit do taštičky a nepotřebujete tak žádné krabičky. Jestli ani to se Vám nějak nezdá, tak si pořiďte klasické euro složky a pořadač - šanon, magnetky pro jehly, organizéry pro jehly, a také přehrádky pro Vaši krabičku!